KANCELARIA

KANCELARIA

Zapraszamy do zapoznania się z dniami urzędowania kancelarii oraz informacjami związanymi jej funkcjonowaniem. Czytaj Więcej
LITURGIA

LITURGIA

Godziny Mszy świętych, nabożeństw stałych i okresowych w naszej Parafii Czytaj Więcej
SAKRAMENTY

SAKRAMENTY

Czym są poszczególne sakramenty? Jakie dokumenty są niezbędne do udzielenia konkrentego sakramentu? Czytaj Więcej
DOTACJA NA BUDOWĘ

DOTACJA NA BUDOWĘ

Znajdziesz tu dane dotyczące przesyłania dotacji na budowę Kościoła Czytaj Więcej
  • 1

WARSZTATY I GRUPY WSPARCIA

 

WARSZTATY I GRUPY WSPARCIA

 

Warsztaty w naszej Poradni prowadzą specjaliści zapraszani przez nas z zewnątrz oraz ci, którzy na co dzień należą do naszej załogi. W stałej ofercie warsztatowej naszej Poradni znajdują się tematy wymienione poniżej – staramy się realizować każdy z nich przynajmniej raz w roku. Grupy wsparcia spotykają się cyklicznie przez cały rok. Terminy warsztatów i spotkań grup wsparcia podawane są na bieżąco w zakładce „Aktualności” oraz na profilu Poradni na Facebook’u (fb.com/poradniajbm). W przypadku zainteresowania warsztatami z naszej stałej oferty (nawet, jeśli w danym momencie nie prowadzimy zapisów na  te konkretne zajęcia), prosimy o kontakt pod numerem telefonu i adresem email Poradni.

 


WARSZTATY Z ZAKRESU KOMUNIKACJI OTWARTEJ

Blok tematów, z których każdy jest odrębną, samodzielną sesją warsztatową. Każde zajęcia trwają ok. 11 godzin (rozłożone w czasie na 2 dni). Warsztaty opierają się na niezbędnym minimum teorii i maksimum pracy indywidualnej oraz w mniejszych grupach. Zajęcia prowadzi Aneta Rams, żona, mama, nauczycielka i absolwentka Akademii Dla Liderów Szkół Wychowania i Komunikacji w Rodzinie.

• Być rodzicem – czyli jak przetrwać, a przy tym wychować, motywować i wspierać rozwój moralno-społeczny. - 3 i 4 marca 2017, SP nr 10 w Lubinie (szczegóły niebawem)
Warsztaty dla rodziców oparte na komunikacji otwartej, zawierające:
- elementy rozwoju etyczno-moralnego oraz metody jego wspierania,
- pracę warsztatową z zakresu motywacji i radzenia sobie z negatywną postawą dziecka.

• Rodzeństwo – czyli jak wychować i nie zwariować, a przy tym stworzyć dobre relacje. - 19-20 maja 2017, SP nr 10 w Lubinie (szczegóły niebawem)
Warsztaty dla rodziców posiadających więcej niż jedno dziecko, którzy chcieliby wychować je z miłością, radością i zdrowym rozsądkiem, zachowując przy tym indywidualność każdej ze swoich latorośli.

• Jak ci to powiedzieć? – czyli komunikacja dla par - 7-8 kwietnia 2017, SP nr 10 w Lubinie (szczegóły niebawem)
Warsztaty z komunikacji otwartej z elementami metody dialogu dla par i młodych małżonków. Dla tych, którzy chcą, by codzienne rozmowy były czymś więcej, niż tylko wymianą informacji.

• Jak sobie radzić kiedy sobie nie radzę  - 2-3 czerwca 2017, SP nr 10 w Lubinie (szczegóły niebawem)
Warsztaty dla rodziców i nauczycieli na temat postępowania w trudnych sytuacjach wychowawczych oparte na komunikacji otwartej i technice Pikasa.

• Być nauczycielem – czyli jak przetrwać, a przy tym motywować i wspierać rozwój intelektualny oraz moralno-społeczny ucznia
Warsztaty dla nauczycieli obejmują:
- tworzenie relacji otwartej z uczniem,
- tworzenie relacji otwartej z rodzicem ukierunkowanej na pomoc dziecku,
- pracę warsztatową z zakresu motywacji i radzenia sobie z negatywną postawą dziecka,
- metody wspierania rozwoju intelektualnego z uwzględnieniem typu inteligencji dziecka,
- elementy rozwoju etyczno-moralnego oraz metody jego wspierania i propozycje zajęć na godzinę wychowawczą.

RATUNKU, ŻYJĘ W STRESIE!

Warsztaty dla osób zestresowanych z elementami teoretycznymi, dotyczącymi źródeł stresu, jego wpływu na zdrowie oraz praktycznymi – opracowaniem własnych metod radzenia sobie ze stresem, nauką prostych technik relaksacyjnych. Warsztaty prowadzi terapeuta rodzin, pedagog Beata Bochnia. Czas trwania: ok. 3-4 godziny.

I POMOC W STANACH ZAGROŻENIA ZDROWIA I ŻYCIA DZIECI I NIEMOWLĄT

Warsztaty dla rodziców małych dzieci, dotyczące działania w sytuacjach najczęstszych zagrożeń. W programie elementy teorii oraz ćwiczenia praktyczne na fantomach (resuscytacja, postępowanie przy zadławieniu, oparzeniach, zatruciach, krwotokach, ostrych reakcjach alergicznych, drgawkach; skład domowej apteczki pierwszej pomocy). Warsztaty prowadzą pediatra lek. Agnieszka Jalowska i pediatra lek. Bogumiła Trent. Czas trwania: ok. 3 godziny.

NATURALNE ROZPOZNAWANIE PŁODNOŚCI WG MET. PROF. J. ROETZERA

Zajęcia dla narzeczonych, małżonków i kobiet, które chcą poznać swój organizm i nauczyć się wyznaczania czasu płodności i niepłodności w cyklu wg metody objawowo-termicznej prof. Josefa Roetzera. Na warsztatach: biologiczne podstawy płodności, nauka obserwacji głównych wskaźników płodności, analiza i interpretacja kart cykli – wyznaczanie okresów płodności i niepłodności względnej w sytuacjach typowych i szczególnych (po porodzie, w premenopauzie, po odstawieniu preparatów hormonalnych, w przypadku nieregularnych cykli). Warsztaty prowadzi Agata Szymkowiak, doradca rodzinny, nauczyciel met. Roetzera. Czas trwania: 3 x ok. 3 godziny.

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH

Cykliczne spotkania co dwa tygodnie dla osób, które czują, że coś (alkohol, narkotyki, hazard, seks, zakupy…) zaczyna przejmować kontrolę nad ich życiem. Spotkania trwają ok. 2 godziny i są anonimowe. W 2017 roku spotkania odbywają się w co drugi czwartek w godz. 18:30-20:30 w SP nr 10 w Lubinie (szczegółowe terminy w aktualnościach).

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH

Cykliczne spotkania co dwa tygodnie dla osób, w których otoczeniu lub rodzinie znajduje się osoba mająca problem z uzależnieniem. Możliwość spotkania z innymi osobami w tej samej sytuacji, dyskretnej rozmowy i wsparcia. Spotkania trwają ok. 2 godziny i są anonimowe. W 2017 roku spotkania odbywają się w co drugi czwartek w godz. 18:00-20:00 w SP nr 10 w Lubinie (szczegółowe terminy w aktualnościach).

GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW

Cykliczne, comiesięczne spotkania rodziców, którzy chcą lepiej rozumieć swoje dziecko i tworzyć z nim prawdziwą relację, opartą na otwartej komunikacji. Dla tych, którzy chcą się uczyć mówić do dziecka tak, by ich słuchało i słuchać dziecko w taki sposób, by chciało do nich mówić. Spotkania trwają ok. 2 godziny i są anonimowe. Prowadzi je specjalistka z zakresu wychowania i komunikacji w rodzinie. w 2017 roku zajęcia odbywają się od lutego w II piątek miesiąca w godz. 16:30-18:30 w SP nr 10 w Lubinie.

 

 

Liturgia na dziś

dotacja

Msze Święte

W dni powszednie:

  18.00

Święta zniesione

  9.00   18.00

W Niedziele:

  8.00   10.00   12.00   18.00

Od Maja do Października każdego 13-go dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie godzina

  20.00

Kancelaria parafialna czynna:

 w każdy wtorek i czwartek
w godzinach 16.30 – 17.30

w okresie wakacji we wtorek
od 16.30 – 17.30

w okresie Wizyty Duszpasterskiej w sobotę
od 9.00 – 10.00

W sprawach pilnych (pogrzeb, sakrament chorych) można się skontaktować zawsze po wieczornej Mszy Świętej lub telefonicznie.

 

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Barbary

  Pl. Św. Barbary 1, 59-300 Lubin

  76/8425914