KANCELARIA

KANCELARIA

Zapraszamy do zapoznania się z dniami urzędowania kancelarii oraz informacjami związanymi jej funkcjonowaniem. Czytaj Więcej
LITURGIA

LITURGIA

Godziny Mszy świętych, nabożeństw stałych i okresowych w naszej Parafii Czytaj Więcej
SAKRAMENTY

SAKRAMENTY

Czym są poszczególne sakramenty? Jakie dokumenty są niezbędne do udzielenia konkrentego sakramentu? Czytaj Więcej
DOTACJA NA BUDOWĘ

DOTACJA NA BUDOWĘ

Znajdziesz tu dane dotyczące przesyłania dotacji na budowę Kościoła Czytaj Więcej
 • 1

PIELGRZYMKA DO TURCJI ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

9 DNIOWA PIELGRZYMKA DO TURCJI ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

TERMIN: 23 KWIETNIA – 1 MAJA 2019

 

Program wyjazdu

 

DZIEŃ I : Przejazd z Lubina na lotnisko w Pradze w godzinach porannych. Przelot do Istambułu. Przejazd do hotelu w Istambule. zakwaterowanie, dla chętnych spacer po Starym Mieście, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II : Śniadanie, Po śniadaniu przejazd na Eucharystię do kościoła św. Antoniego (największy kościół Stambułu). Św. Paweł przebył tę drogę łodzią podczas swojej pierwszej i drugiej podróży przez starożytne miasto Aleksandra Troya. Po Mszy przejazd w rejon Morza Egejskiego. Po drodze zwiedzanie legendarnej Troi z pamiątkami z wczesnej epoki brązu oraz przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanel. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Ayvalik.

 

DZIEŃ III: Śniadanie. Po Mszy Sw. w hotelu przejazd do starożytnego Pergamonu, jednego z Siedmiu Kościołów Apokalipsy. Przejazd do i zwiedzanie Sardes, starożytnej stolicy królestwa Lidyjczyków, przejazd przez Filadelfii, kolejny Kościół Apokalipsy. Przejazd do Pamukkale, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ IV: Po śniadaniu przejazd na tzw. bawełniane tarasy wapienne i odpoczynek w Pamukkale, jednym z naturalnych “cudów świata “ oraz wędrówka do grobu św. Filipa Apostoła, miasta Hierapolis ( dzisiejsze Pammukale znajduje się na obszarze starożytnego Hierapolis). Po południu zwiedzanie ruin starożytnej Laodycei, która jest jednym z siedmiu Kościołów Objawienia i najbardziej skrytykowanego miasta w Biblii. Obiadokolacja. Nocleg w Pamukkale.

 

DZIEŃ V: Śniadanie, Wczesny wyjazd do nowoczesnego miasta Selcuk, gdzie znajdują się ruiny starożytnego Efezu. Msza św. w “ domku “ Matki Boskiej, gdzie według Tradycji miała ona wraz ze św. Janem spędzić ostatnie dni swego życia. Po obejrzeniu domu Matki Boskiej spacer po ruinach, przejazd do Bazyliki św. Jana, gdzie Apostoł został pochowany. Przejazd do Kusadasi na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ VI: Śniadanie, Po śniadaniu zwiedzanie trzech starożytnych miast: Priene, Milet, Didyma. Obiadokolacja i nocleg w Kusadasi.

 

DZIEŃ VII: Śniadanie, Po śniadaniu przejazd do Stambułu, Postój i zwıedzanıe Tiatyry. Obıadokolacja i nocleg w Stambule.

 

DZIEŃ VIII: Śniadanie, Konstantynopol – Istanbul. Dwa światy w jednym mieście. Zwiedzanie Hagia Sophia – największej Wschodniej świątyni chrześcijańskiej. Spacer w sułtańskim pałacu Topkapi. Wyznanie wiary przy kościele Hagia Irene. Wizyta w Błękitnym Meczecie. Odkrywanie śladów historii miasta na Hipodromie. Zejście do podziemi, czyli tajemnice Konstantynopola. obiadokolacja, nocleg w Stambule.

 

DZIEŃ IX: Śniadanie, Po Mszy Świętej wizyta w klasztorze Chora przechowującym mozaiki i freski z epoki bizantyjskiej. Rejs statkiem wzdłuż Cieśniny Bosfor. Przejazd na lotnisko. Lot przewidziany na godz.16.50. Transfer na lotnisko, przelot do Pragi. Przejazd autokarem z Pragi do Lubina.

 

Informacje dodatkowe:

 

 • Codzienna Msza św.
 • Dokładne godziny przelotów zostaną podane najpóźniej tydzień przed wylotem.
 • Program jest ramowy i jego kolejność może ulec nieznacznej zmianie.
 • Wyjazd jest realizowany przez tureckie Biuro Podróży „KANER – TOURISM”

 

CENA : 980 euro + 200 zł

 

CENA ZAWIERA:

 

 • 8 noclegów w hotelach 3-4-5 gwiazdkowych, pokoje 2-osobowe.
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji
 • Przelot do/z Istambułu + transfer do hotelu i z hotelu
 • Opieka pilota – przewodnika
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Realizacja programu autokarem turystycznym na miejscu
 • Opłaty przejazdowe i parkingowe
 • Bilety wstępu wg. programu
 • Opłatę na fundusz turystyczny
 • Koszt wizy tureckiej
 • Koszt transportu na lotnisko w Pradze i z powrotem

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • dodatkowe napoje do posiłków wg. życzenia.

 


 

 

Zapisy do 30.11.2018 Przy zapisie obowiązuje wpłata zaliczki 300 euro. Pielgrzymka dojdzie do skutku jeśli zapisze się 40 osób. 

 

Liturgia na dziś

dotacja

Msze Święte

W dni powszednie:

  18.00

Święta zniesione

  9.00   18.00

W Niedziele:

  8.00   10.00   12.00   18.00

Od Maja do Października każdego 13-go dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie godzina

  20.00

Kancelaria parafialna czynna:

 w każdy wtorek i czwartek
w godzinach 16.30 – 17.30

w okresie wakacji we wtorek
od 16.30 – 17.30

w okresie Wizyty Duszpasterskiej w sobotę
od 9.00 – 10.00

W sprawach pilnych (pogrzeb, sakrament chorych) można się skontaktować zawsze po wieczornej Mszy Świętej lub telefonicznie.

 

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Barbary

  Pl. Św. Barbary 1, 59-300 Lubin

  76/8425914