KANCELARIA

KANCELARIA

Zapraszamy do zapoznania się z dniami urzędowania kancelarii oraz informacjami związanymi jej funkcjonowaniem. Czytaj Więcej
LITURGIA

LITURGIA

Godziny Mszy świętych, nabożeństw stałych i okresowych w naszej Parafii Czytaj Więcej
SAKRAMENTY

SAKRAMENTY

Czym są poszczególne sakramenty? Jakie dokumenty są niezbędne do udzielenia konkrentego sakramentu? Czytaj Więcej
DOTACJA NA BUDOWĘ

DOTACJA NA BUDOWĘ

Znajdziesz tu dane dotyczące przesyłania dotacji na budowę Kościoła Czytaj Więcej
 • 1

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09.12.2018 r.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 09 grudnia 2018 r.

 

 1. Dziś II Niedziela Adwentu, która w Polsce przeżywana jest jako dzień jedności z Kościołem na Wschodzie. Naszą modlitwą i wsparciem materialnym, pomagamy chrześcijanom zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego. Dobrowolną ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kaplicy.

 2. Kalendarz liturgiczny:
  • w czwartek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  • w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

 3. Porządek Mszy św.:
  • Msze św. w dni powszednie o godz. 1800, w niedzielę Msze św. wg stałego porządku.
  • w poniedziałek modlitwy do Krwi Chrystusa,
  • w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego,
  • w sobotę Różaniec w int. Ojca św. Franciszka.

 4. Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od 1630 do 1730 Prosimy załatwić wszelkie sprawy w tym tygodniu, gdyż w przyszłym będą rekolekcje i będziemy jeździć na spowiedzi dlatego kancelaria będzie nieczynna.

 5. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w Roratach. Msza św. roratnia sprawowana jest o godz. 1800. Prosimy, aby rodzice pomogli dzieciom przygotować lampiony, z którymi przychodzą do kościoła (pomocą może być lampion z „Małego Gościa Niedzielnego). Na każde roraty, dzieci przynoszą serduszka, na których wypisują spełnione dobre uczynki. Każdego dnia losujemy nagrody.

 6. Starosta Lubiński zaprasza 13 grudnia do udziału w obchodach 37 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które rozpoczną się od Mszy św. w kościele MB Częstochowskiej o godz. 1800, następnie pod pomnikiem „Solidarności” nastąpi złożenie kwiatów.
  Również z inicjatywy Starosty Adama Myrdy, 22 grudnia, w kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbe o godz. 1800 odbędzie się wspólne kolędowanie z zespołem „Zakopower” w ramach koncertu świątecznego. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, poprowadzi je ks. Damian Skrzypek z Chojnowa. Plan podamy za tydzień.

 8. Również w najbliższą niedzielę prowadzona będzie zbiórka na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać rodzinie Hanek za ofiarę na okna – 1000 zł.

 9. W minionym tygodniu przeżywaliśmy Odpust Parafialny. Dziś pragniemy podziękować wszystkim, którzy swoją pracą, darem serca, życzliwością, pomogli w przygotowaniach. Serdeczne Bóg zapłać Górnikom za asystę honorową, Służbie Liturgicznej, Panu kościelnemu Józefowi, Jarkowi, osobom dbającym o czystość kaplicy, Paniom Małgorzacie, Janinie i Annie za pomoc w dekoracji świątyni, pani Zdzisi Franków za umycie okien w kaplicy, Parafiankom za upieczenie ciasta, państwu Krystynie i Janowi Niemiec za ufundowanie nowego paschału i świec ołtarzowych na cały rok, NSZZ „Solidarność” przy ZG o/Lubin z a ofiarę na okna w wysokości 1500 zł. Wszystkim osobom za wszelką pomoc i wsparcie serdeczne Bóg zapłać.

 10. Bóg zapłać Róży św. Józefa za przygotowanie kaplicy. Do sprzątania w tym tygodniu, w piątek, prosimy Różę MB Królowej Polski.

 11. Wolontariusze przy III LO, tydzień temu kwestowali przy kościele na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Została złożona kwota 1370,09 zł. Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny” do nabycia przy wyjściu z kaplicy.

 13. Do nabycia są świece CARITAS – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, mała w cenie 6 zł., duża – 15 zł. ozdobna – 18 zł. Niech na każdym stole wigilijnym płonie w tym roku ta wyjątkowa świeca. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny a w przyszłą niedzielę od młodzieży III LO można będzie nabyć świąteczne stroiki.

 Lato 2019’ we Francji

   11 dniowy wyjazd wypoczynkowo-pielgrzymkowy
na Lazurowe wybrzeże do Francji
TERMIN WYJAZDU: 10.09.2019 – 21.09.2019 KOSZT: 690 ZŁ+135 EURO

  Przy zapisach należy wpłacić zaliczkę 300 zł. Pozostałą sumę można wpłacać w ratach.

Wszelkie pytania w sprawie wyjazdu oraz wpłaty kierować do Ks. Proboszcza. Prosimy o jak najszybsze zapisy, gdyż rezerwacja domków wymaga podania danych personalnych wczasowiczów.

 


 

9 DNIOWA SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO TURCJI ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

 TERMIN: 23 KWIETNIA – 1 MAJA 2019

Zgłoszenia jeszcze do 22 grudnia.

 

CENA : 980 euro + 200 zł

Zapisy do 30 listopada i wpłata 300 euro zaliczki.

Program pielgrzymki dostępny jest w zakrystii

25.11.2018 r.

 Niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 25 listopada 2018 r.

Liturgia na dziś

dotacja

Msze Święte

W dni powszednie:

  18.00

Święta zniesione

  9.00   18.00

W Niedziele:

  8.00   10.00   12.00   18.00

Od Maja do Października każdego 13-go dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie godzina

  20.00

Kancelaria parafialna czynna:

 w każdy wtorek i czwartek
w godzinach 16.30 – 17.30

w okresie wakacji we wtorek
od 16.30 – 17.30

w okresie Wizyty Duszpasterskiej w sobotę
od 9.00 – 10.00

W sprawach pilnych (pogrzeb, sakrament chorych) można się skontaktować zawsze po wieczornej Mszy Świętej lub telefonicznie.

 

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Barbary

  Pl. Św. Barbary 1, 59-300 Lubin

  76/8425914