KANCELARIA

KANCELARIA

Zapraszamy do zapoznania się z dniami urzędowania kancelarii oraz informacjami związanymi jej funkcjonowaniem. Czytaj Więcej
LITURGIA

LITURGIA

Godziny Mszy świętych, nabożeństw stałych i okresowych w naszej Parafii Czytaj Więcej
SAKRAMENTY

SAKRAMENTY

Czym są poszczególne sakramenty? Jakie dokumenty są niezbędne do udzielenia konkrentego sakramentu? Czytaj Więcej
DOTACJA NA BUDOWĘ

DOTACJA NA BUDOWĘ

Znajdziesz tu dane dotyczące przesyłania dotacji na budowę Kościoła Czytaj Więcej
 • 1

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15.09.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019 r.

 

 1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. Dniem dzisiejszym rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania. W naszych modlitwach, u progu nowego roku szkolnego, pamiętajmy o dzieciach i młodzieży i zawierzajmy ich Bogu przez przemożne orędownictwo Matki Najświętszej. Niech w ten sposób objawia się troska wszystkich o odkrycie i realizację życiowego powołania przez młode pokolenie.
  Dziś prowadzona jest zbiórka na budowę naszego kościoła. Przypominamy, że „Cegiełki” w cenie 240 za 1 m2 i 120 zł za 0,5 m2 pokrycia dachu cały czas dostępne są przy stoliku, w zakrystii i kancelarii parafialnej. Od ostatniej niedzieli zostały wykupione cegiełki za 13 570 zł. z czego jeden z byłych parafian wykupił 50 cegiełek na kwotę 12 500 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Obecnie czekamy na dekarzy, aby kontynuować prace na dachu kościoła.

 2. Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,
  • w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski,
  • w piątek święto Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy,
  • w sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

 3. W poniedziałek, 16 września, przeżywać będziemy w naszej wspólnocie parafialnej Dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Od godz. 900 rozpoczniemy modlitewne czuwanie poszczególnych grup duszpasterskich, i mieszkańców parafii. Zachęcamy wszystkich Parafian, by w miarę możliwości znaleźli choć chwilę na nawiedzenie kaplicy i modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym. Adoracja zakończy się o 1730 nabożeństwem eucharystycznym a następnie, o 1800, sprawowana będzie wieczorna Msza św. Plan adoracji wywieszony jest przy wyjściu z kaplicy.

 4. W środę, 18 września, z racji święta św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży polskiej, rozpoczniemy uroczyście przygotowanie do sakramentów świętych: I Komunii św. i bierzmowania. Spotkanie z dziećmi klas drugich i trzecich i ich rodzicami o godz. 1720 o 1800 Msza św. (dla wszystkich). Młodzież uczestniczy we Mszy św. a następnie po Eucharystii spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. W tym roku, przygotowanie do bierzmowania obejmuje klasę VI, VII i VIII szkoły podstawowej, Rodzice deklarują pragnienie przygotowania dziecka do sakramentów św., podpisując się na liście. Dlatego prosimy wszystkich rodziców o przyjście razem ze swymi dziećmi.

 5. Porządek liturgii:
  • Modlitwy do Krwi Chrystusa w poniedziałek w ramach adoracji,
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek,
  • Różaniec za Ojca św. Franciszka w sobotę, (wszystkie nabożeństwa o 1730)
  • Msze św. w dni powszednie o 1800, w niedzielę wg stałego porządku,

 6. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek i w czwartek od 1630 do 1730.

 7. Osoby pragnące przyjąć szkaplerz 13 października, na Nabożeństwie Fatimskim, proszone są o zapisanie się w zakrystii aby móc zamówić odpowiednią ilość szkaplerzy.

 8. W przyszłą niedzielę o godz. 2030 Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

 9. Rozpoczynamy zbiórkę elektrośmieci w ramach ogólnopolskiej akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Zużyty sprzęt można składać przy budowie kościoła do 04 października.

 10. Bóg zapłać Róży MB Królowej Polski za przygotowanie kaplicy, paniom Małgorzacie i Janinie za dekoracje kwiatowe do sprzątania w tym tygodniu prosimy Różę MB Nieustającej Pomocy .

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Liturgia na dziś

dotacja

Msze Święte

W dni powszednie:

  18.00

Święta zniesione

  9.00   18.00

W Niedziele:

  8.00   10.00   12.00   18.00

Od Maja do Października każdego 13-go dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie godzina

  20.00

Kancelaria parafialna czynna:

 w każdy wtorek i czwartek
w godzinach 16.30 – 17.30

w okresie wakacji we wtorek
od 16.30 – 17.30

w okresie Wizyty Duszpasterskiej w sobotę
od 9.00 – 10.00

W sprawach pilnych (pogrzeb, sakrament chorych) można się skontaktować zawsze po wieczornej Mszy Świętej lub telefonicznie.

 

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Barbary

  Pl. Św. Barbary 1, 59-300 Lubin

  76/8425914