KANCELARIA

KANCELARIA

Zapraszamy do zapoznania się z dniami urzędowania kancelarii oraz informacjami związanymi jej funkcjonowaniem. Czytaj Więcej
LITURGIA

LITURGIA

Godziny Mszy świętych, nabożeństw stałych i okresowych w naszej Parafii Czytaj Więcej
SAKRAMENTY

SAKRAMENTY

Czym są poszczególne sakramenty? Jakie dokumenty są niezbędne do udzielenia konkrentego sakramentu? Czytaj Więcej
DOTACJA NA BUDOWĘ

DOTACJA NA BUDOWĘ

Znajdziesz tu dane dotyczące przesyłania dotacji na budowę Kościoła Czytaj Więcej
 • 1

11.06.2017 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 Niedziela, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11.06. 2017 r.

 1. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszym dekanacie, w Zimnej Wodzie, uroczystość odpustowa. Suma o godz. 1300.

 2. Kalendarz liturgiczny:
  • we wtorek wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, prezbitera i doktora Kościoła,
  • w środę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  • w sobotę wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 3. We wtorek 13 czerwca o godz. 2000 zapraszamy na drugie Nabożeństwo Fatimskie w roku Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. W ramach nabożeństwa: Msza św. z homilią a następnie pokutna procesja różańcowa z figurą Matki Bożej wokół kaplicy. Przypominamy, aby na to nabożeństwo przynieść ze sobą świece. Będzie też możliwość nabycia świec z osłonkami.
  Zachęcamy do ofiarowania intencji mszalnych na Mszę św. zbiorową za żyjących. Prośmy w różnorakich sprawach rodzinnych, w trudnościach, chorobach i cierpieniu, o uwolnienie z nałogów czy łaskę nawrócenia. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy, którą kontynuujemy w roku setnej rocznicy objawień. Serdeczna prośba do Górników, aby przyszli na nabożeństwo w galowych mundurach.

 4. W poniedziałek o 1700 próba sypania kwiatów dla dziewczynek przed Uroczystością Bożego Ciała.

 5. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu Msze św. będą o 800 1000 i 1800 Po Mszy św. o 1000 wyruszymy w procesji eucharystycznej z Najświętszym Sakramentem po naszym osiedlu do przygotowanych wcześniej czterech ołtarzy. Udział w procesji będzie naszym wyznaniem wiary w prawdziwą obecność Chrystusa w Eucharystii. Proszę, aby jak w latach poprzednich przygotować ołtarze stacyjne: pierwszy ołtarz przygotuje Żywy Różaniec i Stowarzyszenie Krwi Chrystusa, ołtarz drugi przygotują Górnicy, ołtarz trzeci przygotuje Spółdzielnia Mieszkaniowa, czwarty ołtarz przy krzyżu obok budowy przygotuje młodzież i Służba Liturgiczna. Prosimy o udekorowanie domów symbolami religijnymi. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w procesji. Dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia dzwonkami.(dzwonki można nabyć w przedsionku, pozostało kilka w cenie 14 zł. ale za to są duże i ładnie brzmiące). Dzieci pierwszokomunijne niech przyjdą w swoich strojach liturgicznych. Próba sypania kwiatów będzie w poniedziałek o 1700 przy kaplicy. Górników, w galowych mundurach prosimy o prowadzenie księdza, niesienie baldachimu. Grupy duszpasterskie prosimy o przygotowanie sztandarów i niesienie ich podczas procesji. Przez cały tydzień podczas nabożeństwa czerwcowego odbywać się będzie procesja teoforyczna z Najświętszym Sakramentem wokół kaplicy.

 6. Porządek liturgii   :
  • w dni powszednie Msze św. o 1800
  • w Boże Ciało o 800, 1000 i 1800.
  • w niedzielę Msze św. wg stałego porządku,

 7. Kancelaria Parafialna czynna jedynie we wtorek, w czwartek, ze względu na Boże Ciało – nieczynna.

 8. W niedzielę – 18 czerwca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. W tym roku legnicka piesza pielgrzymka wyruszy po raz dwudziesty piąty. Może warto w roku tak ważnych rocznic a zwłaszcza w 100-lecie objawień fatimskich, powędrować do Matki, przeżyć rekolekcje w drodze i ofiarować czas i siły w konkretnych intencjach. Wielu, być może obiecywało sobie, że kiedyś się wybiorą. Niech jubileuszowa pielgrzymka będzie dobrą okazją. Lepszej chyba nie będzie!

 9. Bóg zapłać Róży św. Józefa za przygotowanie kaplicy, do sprzątania w tym tygodniu prosimy Różę MB Królowej Polski.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny” do nabycia przy wyjściu z kaplicy. W obydwu tygodnikach dodatkiem jest śpiewnik na procesję Bożego Ciała.

Liturgia na dziś

dotacja

Msze Święte

W dni powszednie:

  18.00

Święta zniesione

  9.00   18.00

W Niedziele:

  8.00   10.00   12.00   18.00

Od Maja do Października każdego 13-go dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie godzina

  20.00

Kancelaria parafialna czynna:

 w każdy wtorek i czwartek
w godzinach 16.30 – 17.30

w okresie wakacji we wtorek
od 16.30 – 17.30

w okresie Wizyty Duszpasterskiej w sobotę
od 9.00 – 10.00

W sprawach pilnych (pogrzeb, sakrament chorych) można się skontaktować zawsze po wieczornej Mszy Świętej lub telefonicznie.

 

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Barbary

  Pl. Św. Barbary 1, 59-300 Lubin

  76/8425914