KANCELARIA

KANCELARIA

Zapraszamy do zapoznania się z dniami urzędowania kancelarii oraz informacjami związanymi jej funkcjonowaniem. Czytaj Więcej
LITURGIA

LITURGIA

Godziny Mszy świętych, nabożeństw stałych i okresowych w naszej Parafii Czytaj Więcej
SAKRAMENTY

SAKRAMENTY

Czym są poszczególne sakramenty? Jakie dokumenty są niezbędne do udzielenia konkrentego sakramentu? Czytaj Więcej
DOTACJA NA BUDOWĘ

DOTACJA NA BUDOWĘ

Znajdziesz tu dane dotyczące przesyłania dotacji na budowę Kościoła Czytaj Więcej
 • 1

25.03.2018 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 25 marca 2018 r.

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej, którą rozpoczyna się najważniejszy czas w roku liturgicznym – Wielki Tydzień a jego centrum stanowić będzie Święte Triduum Paschalne.
  Po Południu o godz. 1700 Gorzkie Żale.

 2. Okazja do spowiedzi dziś podczas Mszy św. do południa oraz w Wielki Poniedziałek i w Wielką Środę o 1730 W Wielki Wtorek spowiedź św. w Parafii św. Jana Bosko o 830 i 1600.

 3. Porządek Triduum Paschalnego:

  WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Modlitwy adoracyjne trwać będą do 2300. W Wielki Piątek o godz. 830 Jutrznia z Godziną czytań i adoracja do rozpoczęcia Liturgii Męki Pańskiej.

  WIELKI PIĄTEK – dzień męki, śmierci i pogrzebu Chrystusa Pana. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Po zakończeniu Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do północy. W tym dniu nie celebruje się Eucharystii. Katolików obowiązuje post ścisły, co do ilości i jakości i nie udziela się dyspensy. Bardzo serdecznie prosimy górników (w galowych mundurach) o wystawienie warty przy Bożym Grobie po Liturgii w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.

  WIELKA SOBOTA – Kościół trwa przy grobie Chrystusa, modli się w skupieniu i ciszy, rozważając mękę Pańską i z nadzieją oczekuje zmartwychwstania. Również w tym dniu nie sprawuje się Najświętszej Ofiary. O godz. 830 Jutrznia z Godziną Czytań. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 1000 do 1400 co pół godziny.

  WIELKA NOC ZMARTWYCHWSTANIA – Wigilia Paschalna. Liturgia Wigilii Paschalnej ma się rozpocząć gdy zapadnie noc. My rozpoczniemy celebrację Wigilii Paschalnej o 2130 Bezpośrednio po uroczystej, Wielkanocnej Eucharystii wyruszy procesja rezurekcyjna – trzy razy wokół kaplicy, (bardzo ważne aby na tę Liturgię wszyscy przynieśli ze sobą świece). W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 1000, 1200 i 1800.

  Na tablicy ogłoszeń znajduje się plan adoracji Najświętszego Sakramentu przez Grupy duszpasterskie i Parafian z poszczególnych ulic w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.

 4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego, (800; 1000; 1200; i 1800). W tym dniu ofiarą składaną na tacę wspomagamy katolickie uczelnie KUL i nasze Legnickie Seminarium Duchowne.

 5. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w minioną niedzielę ofiary na budowę kościoła. Została złożona kwota 13 900 zł. Wszystkim ofiarodawców polecamy Dobremu Bogu przez wstawiennictwo św. Barbary.

 6. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.

 7. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami naszego osiedla w miniony piątek. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i czynny udział w tym nabożeństwie. Bóg zapłać.

 8. Jeszcze w tym tygodniu można składać do skarbony ustawionej z tyłu kościoła, ofiary na kwiaty i światło do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kaplicy. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 9. Zmiana tajemnic różańcowych będzie 8 kwietnia po Mszy św. o 800.

 10. Bóg zapłać Róży MB Królowej Polski za przygotowanie kaplicy, do sprzątania w tym tygodniu, w środę po Mszy św. wieczornej, prosimy Różę MB Królowej Polski oraz osoby chętne pomóc w przedświątecznych porządkach. W Wielką Sobotę na godz. 1600 prosimy wszystkie grupy duszpasterskie i osoby chętne do przygotowania kaplicy na Wigilię Paschalną.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć paschaliki Caritas na stół wielkanocny oraz specjalne, niekapiące świece na Wigilię Paschalną.

Liturgia na dziś

dotacja

Msze Święte

W dni powszednie:

  18.00

Święta zniesione

  9.00   18.00

W Niedziele:

  8.00   10.00   12.00   18.00

Od Maja do Października każdego 13-go dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie godzina

  20.00

Kancelaria parafialna czynna:

 w każdy wtorek i czwartek
w godzinach 16.30 – 17.30

w okresie wakacji we wtorek
od 16.30 – 17.30

w okresie Wizyty Duszpasterskiej w sobotę
od 9.00 – 10.00

W sprawach pilnych (pogrzeb, sakrament chorych) można się skontaktować zawsze po wieczornej Mszy Świętej lub telefonicznie.

 

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Barbary

  Pl. Św. Barbary 1, 59-300 Lubin

  76/8425914