KANCELARIA

KANCELARIA

Zapraszamy do zapoznania się z dniami urzędowania kancelarii oraz informacjami związanymi jej funkcjonowaniem. Czytaj Więcej
LITURGIA

LITURGIA

Godziny Mszy świętych, nabożeństw stałych i okresowych w naszej Parafii Czytaj Więcej
SAKRAMENTY

SAKRAMENTY

Czym są poszczególne sakramenty? Jakie dokumenty są niezbędne do udzielenia konkrentego sakramentu? Czytaj Więcej
DOTACJA NA BUDOWĘ

DOTACJA NA BUDOWĘ

Znajdziesz tu dane dotyczące przesyłania dotacji na budowę Kościoła Czytaj Więcej
 • 1

10.06.2018 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

X Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018 r.

 

 1. Dziś przypada X Niedziela Zwykła. Ks. Prałat Wiesław Migdał obchodzi dziś złoty jubileusz kapłaństwa. Uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 1230 w kościele św. Maksymiliana. Zachęcamy do modlitwy za dostojnego Jubilata.

 2.   Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Barnaby Apostoła
  • w środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,
  • w czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 3. Porządek Mszy św. i nabożeństw:
  • Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 1730
  • Msze św. w dni powszednie o 1800
  • w niedzielę Msze św. wg stałego porządku,

 4. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek i w czwartek od 1630 do 1730.

 5. W środę o godz. 2000 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. W ramach nabożeństwa: Msza św. z homilią, której będzie przewodniczył Ks. Adam Jarząbek, salezjanin, następnie pokutna procesja różańcowa z figurą Matki Bożej wokół kaplicy. Przypominamy, aby na to nabożeństwo przynieść ze sobą świece. Będzie też możliwość nabycia świec z osłonkami.
  Zachęcamy do ofiarowania intencji mszalnych na Mszę św. zbiorową za żyjących. Prośmy w różnorakich sprawach rodzinnych, w trudnościach, chorobach i cierpieniu, o uwolnienie z nałogów czy łaskę nawrócenia. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy. Serdeczna prośba do Górników, aby przyszli na nabożeństwo w galowych mundurach.

 6. W piątek po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego. Teksty do rozważań można odbierać w zakrystii. Zachęcamy do pogłębionej refleksji nad Pismem św.

 7. W niedzielę 17 czerwca, o godz. 1800 w altanie koło Centrum Kultury "Muza" (przy murach miasta) odbędzie się kolejne UWIELBIENIE JEZUSA NA MURACH MIASTA LUBINA połączone z uliczną Ewangelizacją. Poprzez muzykę, głoszenie słowa Bożego i modlitwę chcemy oddać chwałę naszemu Bogu i modlić się za mieszkańców naszego miasta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 8. W imieniu Siostry Fabiany, pracującej na Ukrainie, składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Na pomoc w prowadzeniu ochronki dla dzieci została złożona kwota 4 700 zł. Bóg zapłać. Przez całe wakacje pod obrazem Jezusa Miłosiernego będzie ustawiona skrzynka do której będzie można składać wszelkiego rodzaju przybory szkolne. Pod koniec sierpnia zostaną one przekazane do Koziatynia.

 9. Za tydzień, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca, prowadzona będzie zbiórka na budowę naszego kościoła. Zostało zakończone murowanie wewnątrz kościoła i ekipa weszła już na wieżę. Rozpoczęliśmy licowanie cegłą klinkierową centralnej ściany świątyni. W najbliższym czasie rozpocznie się także montowanie monitoringu. Po ostatnich kradzieżach zmuszeni jesteśmy zabezpieczyć plac budowy. Kamery z oprzyrządowaniem zostały już zamówione. Czekamy na dostawę. Wszystkim ofiarodawcom, za każdy gest dobroci i wsparcie naszych prac, już teraz składamy Bóg zapłać.

 10. Bóg zapłać Róży MB Nieustającej Pomocy za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy Stowarzyszenie Krwi Chrystusa.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny” do nabycia przy wyjściu z kaplicy.

Liturgia na dziś

dotacja

Msze Święte

W dni powszednie:

  18.00

Święta zniesione

  9.00   18.00

W Niedziele:

  8.00   10.00   12.00   18.00

Od Maja do Października każdego 13-go dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie godzina

  20.00

Kancelaria parafialna czynna:

 w każdy wtorek i czwartek
w godzinach 16.30 – 17.30

w okresie wakacji we wtorek
od 16.30 – 17.30

w okresie Wizyty Duszpasterskiej w sobotę
od 9.00 – 10.00

W sprawach pilnych (pogrzeb, sakrament chorych) można się skontaktować zawsze po wieczornej Mszy Świętej lub telefonicznie.

 

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Barbary

  Pl. Św. Barbary 1, 59-300 Lubin

  76/8425914