KANCELARIA

KANCELARIA

Zapraszamy do zapoznania się z dniami urzędowania kancelarii oraz informacjami związanymi jej funkcjonowaniem. Czytaj Więcej
LITURGIA

LITURGIA

Godziny Mszy świętych, nabożeństw stałych i okresowych w naszej Parafii Czytaj Więcej
SAKRAMENTY

SAKRAMENTY

Czym są poszczególne sakramenty? Jakie dokumenty są niezbędne do udzielenia konkrentego sakramentu? Czytaj Więcej
DOTACJA NA BUDOWĘ

DOTACJA NA BUDOWĘ

Znajdziesz tu dane dotyczące przesyłania dotacji na budowę Kościoła Czytaj Więcej
 • 1

22.07.2018 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła – 22 lipca 2018 r.

 

 1. Dziś przypada XVI Niedziela Zwykła.
  O godz. 2030 zapraszamy na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II. Intencje modlitewne można składać przy obrazie Ojca św. Przypominamy o przyniesieniu świec.

 2. Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
  • we wtorek wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
  • w środę święto św. Jakuba Apostoła
   W tym dniu obchodzone jest także wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800. Po Eucharystii modlitwa za kierowców i błogosławieństwo pojazdów. W modlitwie polećmy kierujących pojazdami i prośmy o bezpieczeństwo w czasie podróży.
  • W czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. W tym dniu zapraszamy dziadków i babcie razem z wnukami do wspólnej modlitwy, na zakończenie Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo wszystkim babciom i dziadkom.

 3. Porządek liturgii
  • Modlitwy do Krwi Chrystusa w poniedziałek,
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek,
  • Różaniec za Papieża Franciszka w sobotę (wszystkie nabożeństwa o 1730),
  • Msze św. w dni powszednie o 1800, w niedzielę wg stałego porządku,

 4. Kancelaria Parafialna w lipcu i sierpniu czynna tylko we wtorki od 1630 do 1730

 5. W piątek – 27 lipca, z Polkowic wyrusza Grupa 1 Pieszej Pielgrzymki, która około godz. 1630 dotrze do naszej Parafii. Zapraszamy Parafian aby w tym czasie powitać pątników przy kaplicy i po krótkiej modlitwie zabrać pielgrzymów na nocleg, (potrzebujemy noclegów dla około 30 osób i nikt jeszcze się nie zgłosił). Natomiast o godz. 1930 zapraszamy na pierwszy Pielgrzymkowy Apel Jasnogórski. W pozostałe dni trwania pielgrzymki zapraszamy codziennie do uczestnictwa we Mszy św. wieczornej i bezpośrednio po Eucharystii do udziału w Apelu Jasnogórskim. Każdego dnia Radio „Plus” o godz. 2000 prowadzić będzie audycję z relacją z poszczególnych etapów pielgrzymki. W sobotę o godz. 700 Msza św. i rozpoczęcie etapu pielgrzymki z Lubina do Legnicy. Zachęcamy do pójścia pieszo tego jednego etapu. Organizujemy autokar na ostatni dzień pielgrzymki (wyjazd w nocy z 06 na 07 sierpnia). Koszt przejazdu wynosi 70 zł. Zapisy w zakrystii. Dla grupy duchowego uczestnictwa są do nabycia znaczki pielgrzymkowe i specjalny modlitewnik z rozważaniami na poszczególne dni pielgrzymki w cenie 9zł.

 6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone w minioną niedzielę dary na budowę kościoła. Została zebrana kwota: 15 250 zł. Bóg zapłać.

 7. Przez okres wakacji można przynosić artykuły szkolne (zeszyty, kredki, przybory szkolne, tornistry itp.) w ramach pomocy dzieciom z Koziatynia na Ukrainie, którymi opiekują się Siostry Marianki. Wszystkie te dary składamy do kosza przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Pod koniec sierpnia przyjedzie Siostra Fabiana aby zawieźć je dzieciom przed rozpoczęciem roku szkolnego.

 8. Osoby wyjeżdżające we wrześniu na wczasy do Włoch proszone są o dokonywanie wpłat. 05 sierpnia odbędzie się zebranie informacyjne.

 9. Bóg zapłać Róży św. Józefa za przygotowanie kaplicy, do sprzątania w tym tygodniu prosimy Różę MB Królowej Polski.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 11. Wszystkim, wypoczywającym na wakacjach niech towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Matki Najświętszej i nieustannie przypominamy o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.

Liturgia na dziś

dotacja

Msze Święte

W dni powszednie:

  18.00

Święta zniesione

  9.00   18.00

W Niedziele:

  8.00   10.00   12.00   18.00

Od Maja do Października każdego 13-go dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie godzina

  20.00

Kancelaria parafialna czynna:

 w każdy wtorek i czwartek
w godzinach 16.30 – 17.30

w okresie wakacji we wtorek
od 16.30 – 17.30

w okresie Wizyty Duszpasterskiej w sobotę
od 9.00 – 10.00

W sprawach pilnych (pogrzeb, sakrament chorych) można się skontaktować zawsze po wieczornej Mszy Świętej lub telefonicznie.

 

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Barbary

  Pl. Św. Barbary 1, 59-300 Lubin

  76/8425914