KANCELARIA

KANCELARIA

Zapraszamy do zapoznania się z dniami urzędowania kancelarii oraz informacjami związanymi jej funkcjonowaniem. Czytaj Więcej
LITURGIA

LITURGIA

Godziny Mszy świętych, nabożeństw stałych i okresowych w naszej Parafii Czytaj Więcej
SAKRAMENTY

SAKRAMENTY

Czym są poszczególne sakramenty? Jakie dokumenty są niezbędne do udzielenia konkrentego sakramentu? Czytaj Więcej
DOTACJA NA BUDOWĘ

DOTACJA NA BUDOWĘ

Znajdziesz tu dane dotyczące przesyłania dotacji na budowę Kościoła Czytaj Więcej
 • 1

12.08.2018 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

 

 1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą.

 2. Jutro – 13 sierpnia o godz. 2000 zapraszamy na czwarte Nabożeństwo Fatimskie. W ramach nabożeństwa: Msza św. z homilią a następnie pokutna procesja różańcowa z figurą Matki Bożej wokół kaplicy. Przypominamy, aby na to nabożeństwo przynieść ze sobą świece.
  Zachęcamy do ofiarowania intencji mszalnych na Mszę św. zbiorową za żyjących. Prośmy w różnorakich sprawach rodzinnych, w trudnościach, chorobach i cierpieniu, o uwolnienie z nałogów czy łaskę nawrócenia. Serdeczna prośba do Górników, aby przyszli na nabożeństwo w galowych mundurach

 3. Kalendarz liturgiczny:
  • we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, na Przylesiu o godz. 1700 Uroczystość Odpustu,
  • w środę – 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, jest to również święto państwowe, Rocznica Cudu nad Wisłą i Dzień Wojska Polskiego. W tym dniu obowiązuje niedzielny porządek Mszy św. Na zakończenie każdej Eucharystii błogosławieństwo bukietów z pierwocin zbóż, ziół, owoców i kwiatów. W sanktuarium MB Łaskawej w Krzeszowie główny odpust.
  • w piątek wspomnienie św. Jacka, prezbitera,

 4. Porządek liturgii
  • Modlitwy do Krwi Chrystusa w poniedziałek,
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek,
  • Różaniec za Ojca św. Franciszka w sobotę o 1730,
  • Msze św. w dni powszednie o 1800, w niedzielę wg stałego porządku,

 5. Kancelaria Parafialna w lipcu i sierpniu czynna tylko we wtorki od 1630 do 1730

 6. 16 sierpnia, w czwartek o godz. 1900 w kościele św. Jana Sarkandra na Przylesiu odbędzie się Oratorium „Pocałunek Boga”. Piękna muzyka i śpiew to efekt pracy młodzieży z terenu diecezji. W orkiestrze występuje również nasz diakon. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 7. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca, prowadzona będzie zbiórka na budowę kościoła.

 8. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na 25 spotkanie młodych, które odbędzie się w dniach 23 do 26 sierpnia w Legnickim Polu. W programie zabawa, świadectwo, Eucharystia, adoracja oraz koncerty znanych młodzieżowych zespołów. Zapisy u ks. Sebastiana. Szczegóły na plakacie.

 9. W dalszym ciągu można przynosić artykuły szkolne (zeszyty, kredki, przybory szkolne, tornistry itp.) w ramach pomocy dzieciom z Koziatynia na Ukrainie, którymi opiekują się Siostry Marianki. Wszystkie te dary składamy do kosza przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Pod koniec sierpnia przyjedzie Siostra Fabiana aby zawieźć je dzieciom przed rozpoczęciem roku szkolnego.

 10. Bóg zapłać Stowarzyszeniu Krwi Chrystusa za przygotowanie kaplicy, do sprzątania w tym tygodniu prosimy Różę św. Józefa.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 12. Wszystkim, wypoczywającym na wakacjach niech towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Matki Najświętszej i nieustannie przypominamy o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.

Liturgia na dziś

dotacja

Msze Święte

W dni powszednie:

  18.00

Święta zniesione

  9.00   18.00

W Niedziele:

  8.00   10.00   12.00   18.00

Od Maja do Października każdego 13-go dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie godzina

  20.00

Kancelaria parafialna czynna:

 w każdy wtorek i czwartek
w godzinach 16.30 – 17.30

w okresie wakacji we wtorek
od 16.30 – 17.30

w okresie Wizyty Duszpasterskiej w sobotę
od 9.00 – 10.00

W sprawach pilnych (pogrzeb, sakrament chorych) można się skontaktować zawsze po wieczornej Mszy Świętej lub telefonicznie.

 

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Barbary

  Pl. Św. Barbary 1, 59-300 Lubin

  76/8425914